Benefice

Gabriela Beňačková                                                 gabriela-benackova.jpg
V pořadu Jak potkávat svět                        
uvádí Jiří Pavlica

2. dubna 2019, 19.30 hod, Salesiánské divadlo
Vstupenky v hodnotě 200,- Kč jsou v prodeji od 11. února 2019 na recepci Salesiánského centra – Kobyliské nám. 640/11, Praha 8 – Kobylisy ve všední dny 9 – 20 hod. Rezervace: spackova@sdb.cz, 734 648 946. Vstupné bude věnováno na rekonstrukci vstupu do Salesiánského centra. Pořad natáčí TV NOE.
Informace o platbě:
Rezervované vstupenky je nutné zaplatit hotově nebo převodem na č. ú. veřejné sbírky 2701348797/2010 do 15. března 2019. Po tomto datu budou nezaplacené vstupenky vráceny opět do prodeje pro další zájemce.

Platba vstupenek - možná dvěma způsoby:

1) Platba v hotovosti - na recepci Salesiánského centra, Kobyliské nám. 640/11,
182 00 Praha 8 – Kobylisy, každý všední den od 9 – 20 hod.
2) Platba převodem – postup:
Pokud se rozhodnete pro platbu převodem, nejprve si ověřte Vaši rezervaci na e-mail:
spackova@sdb.cz nebo 734 648 946, 283029311. Pokud Vám rezervaci potvrdíme, provedete platbu, nejpozději do 15. března 2019 na č. ú. 2701348797/2010.
Do zprávy pro příjemce, prosím, uveďte své jméno, počet vstupenek a písmeno B, abychom mohli platbu identifikovat.
1 vstupenka/200,- Kč.
Po zaplacení, prosím, napište krátkou zprávu o provedení platby na e-mail: spackova@sdb.cz

Vyzvednutí vstupenek
v případě, že platíte vstupenky převodem, je možné je vyzvednout kdykoliv po zaplacení na recepci Salesiánského centra nebo v den koncertu před koncertem přímo v Salesiánském divadle u našich dobrovolníků. Vstupenky budou připraveny v obálce na Vaše jméno.

Storno
vstupenky je možné vrátit pouze do 7 pracovních dní před datem plánovaného koncertu. Po tomto termínu již vstupenky nemohou být proplaceny.

90 % ze vstupného bude věnováno na rekonstrukci vstupních prostor do Salesiánského centra.


Informace zde: rekonstrukce vstupních prostor

Více o Gabriele Beňačkové

Sopranistka Gabriela Beňačková patří mezi nejvýznamnější reprezentanty české hudby dvacátého století a současnosti, a to nejen v Evropě, ale i v zámoří. Zejména v USA, kde Gabriela Beňačková často vystupovala a vystupuje v Metropolitní opeře v New Yorku. Byla například první, kdo na této světové scéně ztvárnil postavu Rusalky ve stejnojmenné opeře Antonína Dvořáka. Vedle účinkování v Metropolitní opeře zpívala ve Vídeňské státní opeře a ve slavném operním domě v Zürichu v hlavních rolích českého (Smetana, Dvořák, Janáček), ruského (Čajkovskij, Prokofjev) a italského (Puccini) operního repertoáru. Se svým neopakovatelně a neodolatelně vřelým hlasem (kritici často hovoří a "slovanské slze") slavila úspěchy také v londýnské opeře Covent Garden, v Kolíně nad Rýnem, Stuttgartu, Salzburku a na dalších světově proslulých scénách. Fenomenálními výkony obohacovala i naši domácí scénu v pražském Národním divadle, kam se vrátila v roce 1983 při znovuotevření historické budovy a představila se jako Smetanova Libuše. Její umění je zachyceno na mnoha nahrávkách a záznamech. Mimořádná je zejména její nahrávka Smetanovy opery Prodaná nevěsta, na níž vystupuje spolu s Petrem Dvorským pod taktovkou Zdeňka Košlera.

Mimo divadelní činnost, se věnovala intenzivně také koncertnímu a vokálně-symfonickém repertoáru (Dvořák, Janáček, Mahler). Její diskografie je nesmírně obsáhlá a zahrnuje rozhlasové, televizní i gramofonové nahrávky pro nejrůznější, velmi prestižní společnosti. Mimořádně cenné jsou i její nahrávky tvorby Gustava Mahlera, na nichž spolupracovala s dirigentem Václavem Neumannem.

Spolupracovala s celou řadou světových umělců, ať už pěvců jako například Luciano Pavarotti, Thomas Hampson, Placido Domingo nebo dirigentů, mezi něž patří Václav Neumann, Sir Charles Mackerras, Libor Pešek, Claudio Abbado, Bernard Haitink, Ricardo Muti a další.

V poslední době se příležitostně věnuje písňovým recitálům. Umělkyně stojí v čele Společnosti Gustava Mahlera, která zajišťuje obnovu Mahlerova rodného domu v Kalištích na Českomoravské vrchovině a organizuje Mezinárodní hudební festival MAHLER JIHLAVA - HUDBA TISÍCŮ.

 Benackova-Stefanek.jpg