Oratoř

Hory s Oratoří 2022

V neděli 20.2. jsme se všichni sešli před Oratoří a začali chystat a nakládat auta. Nejprve trochu čísel: 3 auta, jeden vozík, 2 rakve, 13 dětí a mladých a 6 dospělých, 20 beden materiálu a jídla, 9 snowboardů a 10 párů lyží. K tomu nespočet očekávání, zda bude sníh a velké množství buchet, štrůdlů a koláčů od skvělých rodičů - děkujeme!

Hned první den, který jsme měli strávit na svahu byl dost divoký. Hned po příjezdu na parkoviště, poté co jsme koupili permice se spustila průtrž mračen, za kterou by se nemusel stydět ani Amazonský prales. Vydali jsme se tedy zpět na chatu. Po obědě už nám svítilo slunko a nic nám nebránilo vyrazit na svah. Někteří z nás poprvé, spoustu z nás po velké pauze. Počasí nás překvapovalo vlastně celý týden. Zažili jsme krásně prosluněné dny, během kterých nás zastihl 30 minutový blizzard, jiné dny nám zase propršel oběd. Každopádně byly takové podmínky, že se nám podařilo jezdit všech 5 dní z 5 plánovaných. 

Ve středu - v tzv. krizový den jsme nechali skluznice odpočívat na faře a vyrazili na desetikilometrovou tůru do Štítů #FunFact: víte, že odtud pochází Aleš Valenta a postavil tu Acrobat park? Cestou nás provázeli legendy a pověsti samotného města. Odměnou byla návštěva místní Jednoty, kde jsme utratili část kapesného. Po celém dni na nohách děti i dospělí ocenili svezení autobusem a odpočinek na faře. 

Týden na horách je náročný, jak po fyzické tak psychické stránce. I přes to všechno si dovolím tvrdit, že to byl báječný týden se skvělou partou. Jen se koukněte do přiložené galerie. 

Díky všem, kteří se zasloužili za zdárný průběh akce. Všem dětem a vedoucím. Rodičům, kteří nám napekli sladké na svačinu. Potravinové bance Praha a paní Barboře za štědrý dar potravin. 

za tým horalů

Adam Nedvídek

Projekt Oratoř je financován MHMP, MŠMT, MČ Praha 8.