Stěna

Zápis do lezeckých kroužků 2024/2025

 

Jak probíhá přihlašování dětí, které k nám do lezeckých kroužků ještě nechodily?

 

Zápis do lezeckých kroužků pro děti, které se k nám přihlašují poprvé, má 2 části: 

1. přihlášení na osobní schůzku 

2. osobní (rozřazovací) schůzka v rámci, které dojde k zařazení dítěte do konkrétního kroužku.

 

Jak postupovat při přihlašování dítěte do lezeckého kroužku, do kterého ještě nikdy nechodilo?

 

  1. Přihlásit se (odkaz bude funkční až po spuštění přihlašování) prostřednictvím webových stránek na osobní (rozřazovací) schůzku. Přihlášením na tuto schůzku vaše dítě ještě není přihlášeno do kroužku, jen na osobní (rozřazovací) schůzku.
  2. Přihlašování na tyto schůzky je možné od 2. září 2024, od 9 hodin.
  3. Po vyplnění přihlášky vám do 3 dní přijde email s informacemi, jak postupovat dále. Spolu s informacemi přijde i odkaz na kalendář. V kalendáři si vyberete datum a čas, který se Vám nejvíce hodí pro osobní zápis do kroužku. Čím dříve se přihlásíte, tím více časových možností budete mít na výběr. 
  4. Přijít na osobní (rozřazovací) schůzku. Schůzky se konají od (včas doplníme) do (včas doplníme).
  5. Na schůzce bude posuzována fyzická i psychická zralost zájemců o lezecké kroužky, na základě které budou děti rozřazeny do podobně výkonnostně silných skupin.

 

Upozornění: Z důvodu velkého zájmu o kroužky doporučujeme přihlašování a osobní schůzku neodkládat, není totiž zaručeno, že pokud zvolíte poslední možný termín, bude ve Vámi zvoleném kroužku ještě místo; tedy nebudete si moci vybírat den, ve kterém Vaše dítě bude do kroužku docházet.

 

Pokud si čímkoliv nejste jisti, můžete se podívat na náš video návod pro zápis do lezeckých kroužků - Návod

 

Možná si říkáte:

 

Proč to dělají salesiáni tak složité a chtějí se s dětmi seznámit předem? Proč nemůžeme děti hlásit do kroužků rovnou?

Chceme se s dětmi seznámit a zároveň je správně zařadit, aby lezecké skupiny byly co nejvíce vyrovnané. Zároveň i děti se mohou podívat, kam budou chodit, zda se jim tu líbí a zda stěna plní jejich očekávání.  Při zařazování dětí do kroužků rozhoduje nejen věk dětí, ale také jejich pohybové vlohy a psychická vyzrálost. Z tohoto důvodu osobní schůzka nezbytná.

 

Proč není v mé kategorii žádné místo i když se přihlašuji mezi prvními? 

V salesiánském středisku je preferována dlouhodobější práci s dětmi. Z tohoto důvodu mají při přihlašování na kroužky přednost děti, které již navštěvovaly kroužek v předchozím školním roce. Děti, které chtějí v zájmové aktivitě pokračovat, mají možnost se zapsat již v červnu. Pokud se počet míst v tomto měsíci plně vyčerpá, nezbývá již místo pro nové účastníky, kteří se přihlašují v září. 

 

V případě dalších otázek se na nás obracejte prostřednictvím e-mailu: stena@strediskokobylisy.cz

 

Přihlašování na lezecké kroužky pro děti, které již kroužek navštěvují 

Jsme rádi, když se děti věnují lezení dlouhodobě, a rádi bychom je v tom podpořili. Z tohoto důvodu mají při přihlašování na kroužky přednost děti, které již navštěvovaly kroužek minulý školní rok. Přihlašování dětí, které pokračují, říkáme předzápis a probíhá vždy na konci června. Informace o předzápise dostávají rodiče emailem.