Aktuální dění

Aktuality

Kroužky on-line, aneb nevzdáváme se!

ZPRÁVY Z DOBY, KDY OSOBNÍ ÚČAST NA KROUŽCÍCH JE ZAKÁZANÁ….

Co děláme v čase, kdy máme zákaz osobní účasti dětí na kroužku? Každý týden přineseme zprávu o nějakém z kroužku, který zkouší nabídnout nějakou alternativu své běžné činnosti…

Díl první

KERAMIKA DOMA

V kroužcích keramiky jsme se rozhodli zkusit nabídnout práci na doma. Lektorka Maruška připravila pro děti videonávod na výrobek, který by si mohly zkusit vyrobit doma. Pro hlínu se mohli děti nebo jejich rodiče zastavit na recepci domu. Spolu s ní dostali také jednoduchý návod jak o hlínu pečovat v domácích podmínkách. A jak to dopadlo? Ve čtvrtek už jsme dostali první fotografii z domácího tvoření…. 

Maruska-videonavod-tyden-prvni.jpgPrvni-domaci-hodina.jpegKrouzky-keramika-1.jpg

Díl druhý

PILATES

Videotrénink cvičení Pilates připravila pro ženy ze stejnojmenné zájmové aktivity také lektorka Marta. Lekce na doma začínají od 12.10.2020.

Pilates-01-01.jpg Pilates-01-03.jpg

Speciální díl - doučování 

MATEMATIKA     
On-line doučujeme ve středisku i matematiku. Někdy je to asi náročné, viz vizáž našeho lektora Michala, který je zároveň i mimořádně nadaným dramatikem. Zatím se tímto způsobem učí 20 dětí a ostatní se postupně přidávají, kvůli dalším covidovým opatřením a zavřeným školám. Rozhodně středisko nemíní ani v těchto dobách kapitulovat a učíme se dál, i když trochu jinou metodou, než jsme byli všichni zvyklí. Držte dětem i nám palce!

10.jpg7.jpg9.jpg5.jpg4.jpg8.jpg1.jpg    

Díl třetí

Filmařský kroužek

Filmařský kroužek je další z kroužků, které se snaží v této době dál pracovat a probíhá také v on-line formě. Ačkoliv, jak někteří mladí trefně vystihli již při prvním setkání, je další hodina on-line navíc po několika hodinách školního vyučování, již trochu obtížnější na pozornost, jsou hodiny s lektory Lukášem a Tobiášem zajímavé. A co si představit za náplň setkání? Tak třeba v jednom takovém on-line setkání se mladí filmaři věnovali v teoretické části  hloubce ostrosti - co to je a jak jí dosáhnout tak, aby záběr vypadal "filmově" a následně v praktické části pokračovali v práci na scénářích ke svým filmovým medailonkům. Na závěr se hodina stočila také k přemýšlení o námětu závěrečného filmu, který čeká mladé filmaře na jaře.                                                                                                                                                                                                                                            2020-10-14-Filmarsky-krouzek.jpg