Aktuální dění

Aktuality

Lyžařský a snowboardový tábor s Oratoří

Na letošní lyžařský a snowboardový tábor, konající se koncem února, jsem vyrazili s otázkou, kolik sněhu na horách bude a zda si zalyžujeme. Podmínky nevypadali zpočátku tak slibně. To se ale v druhé polovině týdne změnilo.

I přes poměrnou nepřízeň počasí jsme hned druhý den vyrazili na svah. V počtu jedenácti lyžařů a pěti snowboardistů jsme na svahu skiareálu Buková hora zahájili několikadenní snahu o naše jezdecké zdokonalování. 

Během této doby se také uskutečnily lyžařské závody na svahu. Slalomová disciplína byla obohacena projížděním pod brankou a přeskočením drobné překážky. Všichni zdatně slalom zvládli a do cíle dorazili s dobrým časem a pocitem dobrého výkonu.

Po tvrdé dřině, ale i zábavě na svahu, nás každý večer provázela olympiáda v celé šíři. Byli jsme tak svědky disciplín, při kterých jsme mohli zažít zimní olympiádu, letní olympiádu, paralympiádu, ale rovněž olympiádu ve které se ukazovala zručnost závodníků. 

Abychom si trochu odpočinuli od jízdy na svahu, navštívili jsme uprostřed týdne muzeum - pěchotní srub v Králíkách. 

Z hor se naše lyžařská výprava vracela s mnoha novými zážitky a hlavně zdokonalena v jezdeckých dovednostech. Každý tak mohl domů přijít s pocitem dobře odvedené práce na sobě. 

Damián Petr, vedoucí akce