Aktuální dění

Aktuality

Naši filmaři bodují

Film Chřev za oponou z dílny našeho filmařského kroužku, vedeného Lukášem Horáčkem a Tobiášem Horeckým zabodoval na 54. ročníku festivalu amatérského filmu Střekovská kamera, když získal nejlepší umístění v kategorii Hraný film.

 Festival proběhl ve dnech 15. a 16. října 2021 v Ústí nad Labem.

 

Co říká  Lukáš Horáček, který se osobně zúčastnil sobotní části festivalu: „Získali jsme sice "pouze" 2. cenu (1. cena nebyla udělena - na festivalech se to děje poměrně často, letos byla na festivalu např. udělena jen ve dvou z pěti kategorií), ale jde o nejlepší umístění ze všech hraných filmů. Přihlášeno bylo celkem 10 hraných filmů a celkem soutěžilo 39 krátkometrážních, převážně dokumentárních filmů. V následné dvouhodinové diskuzi nás porota velmi chválila. Podle poroty šlo o plnokrevný film se vším všudy, líbila se jí rytmizace filmu, gradace, nápaditost a také konečná pointa. Jedinou radou ke zlepšení tak ve finále bylo pracovat na zlepšení mluvy a výslovnosti herců.
V porotě zasedli Jiří Petrů (kameraman a pedagog v oboru audiovizuální techniky), Jan Beneš (skladatel a dirigent) a prof. MgA. Martin Štoll PhD. (dramaturg, režisér, pedagog, Fakulta sociálních věd UK Praha).
Srdečné blahopřání všem tvůrcům filmu a ať se daří i na dalších festivalech!

Z denního tisku o 54. ročníku Střekovské kamery: https://ustecky.denik.cz/zpravy_region/festival-strekovska-kamera-20211017.html

Ve fotogalerii je i Lukáš Horáček po převzetí ocenění.

2021-Strekovska-kamera.jpg