Aktuální dění

Aktuality

Přespávačka v Oratoři při smyslech

Chuť! Čich! Hmat! Sluch! Zrak! A který je ten šestý? A je nějaký vůbec? Čtěte až do konce. V pátek 6. prosince se sešlo 11 statečných dětí v Oratoři a zůstali i po zavíračce. Čekala nás přespávačka a ne jen tak ledajaká - byla plný smyslů!

Dali jsme si předsevzetí, že všechny ty smysly poznáme a trochu si s nimi pohrajeme. Chuť a čich? To bylo jednoduché, společnou přípravou večeře jsme pořádně otestovali tuto základní dvojici. Sluch a hmat jsme potrénovali v kopírování obrazu, nebylo to ale jednoduché - dva koukali na originál, dva malovali a ti poslední předávali informace od koukačů zase kreslířům. Nakonec se podařilo udělat tak skvělou kopii, že by se za to nemuseli stydět ani Hanka s Lindou. Následovala noční hra, během které jsme za pomocí zrcadel poslali světelný paprsek kolem dokola celé tělocvičny a všem tak vytřeli zrak. Závěr večera jsme nechali Lichožroutům - pohádce na dobrou noc. 

Druhý den ráno jsme se rozhodli, že nenecháme studium smyslů jen na nás amatérských badatelích, ale půjdeme se kouknout k profíkům - do Muzea Smyslů. Mohu vás ujistit, že jsme si kolikrát nebyli jistí, jestli máme tzv. všech pět pohromadě. 

No a jak je to s tím šestým smyslem? Ten jsme našli a říkáme mu smysl pro zábavu - té jsme si užili dost a dost. Už teď se těšíme na další přespávačku - s Donem Boskem z 30. na 31. ledna. 

Fotky najdete v galerii.