Aktuální dění

Aktuality

Přežijeme koronavirovou krizi ?

Jak přežijí neziskovky, které se starají o děti, koronavirovou krizi?

 Je to případ i Salesiánského střediska mládeže v Praze - Kobylisích. Poslechněte si, co o tom říká náš ředitel Václav Jiráček v rozhlase. https://www.irozhlas.cz/…/deti-volny-cas-aktivity-organizac…
Děkujeme všem, kteří nás podporujete i v tomto čase. Máme vyhlášenou novou veřejnou sbírku na naši činnost s dětmi a mládeží, číslo účtu: 2501751397/2010 (Fio banka).

S vaší pomocí přežijeme i krizi.

Rádi vystavíme potvrzení o poskytnutí daru, žádejte na e-mail: spackova@sdb.cz

Výňatky z textu na iRozhlas

Volnočasové aktivity pro děti omezil nouzový stav. Organizace neví, zda budou mít příští rok peníze

Kvůli koronavirové krizi možná příští rok ukončí nebo výrazně omezí svou činnost řada neziskových organizací, které se věnují práci s dětmi. Peníze totiž od ministerstva školství dostávají na základě toho, kolik hodin s dětmi v předchozím roce odpracovaly. Jenže letos se víkendové akce ani kroužky kvůli nouzovému stavu nekonaly celé dva měsíce a ty budou ve výkazech pro úřad chybět.

Jednou z možností by podle organizací bylo, aby peníze dostaly podle toho, jak s dětmi pracovaly v roce 2019, tedy v době před koronavirovou krizí.

Problém teď řeší desítky organizací po celé republice. Mezi nimi taky Salesiáni Dona Boska. „Už teď vidíme, že ta čísla těch výkonů, které jsme měli v letošním školním roce, nám klesají a co to pro příští školní rok bude znamenat, to ještě nevíme,“ říká ředitel Václav Jiráček.

„Uvidíme ještě, jak dopadnou prázdniny, protože to jsou další čísla, u kterým my nevíme, jak se zachovají rodiče a děti, jestli pojedou s námi na prázdninové akce, jestli se budou obávat viru, onemocnění, nebo jestli se budou účastnit všeho, na co jsou přihlášení, jak je to naplánované,“ sdílí nejistotu Jiráček.