Aktuální dění

Aktuality

Závěr školního roku v Oratoři

Červen byl u nás vždy ve znamení množství dětí na hřišti, dospělých vodících děti na kroužky, plného sk8parku a všeobecně bývá dost živo. Po letoš ní krátké jarní odmlce se Oratoř opět nastartovala a pracovníci a dobrovolníci nevěděli, kam dřív skočit.

A nešlo jen o běžný provoz, ve kterém nás navštěvovalo denně až 80 dětí. Koloběžky byly v takové permanenci, že jsme je ani nestíhali opravovat. Celá řada dětí za námi přišla s vlastními plány, které jsme jim pomohli realizovat a tak se během června v prostorách Oratoře uspořádali 3 jednorázové akce, které měli společné jmenovatele: soutěžení, adrenalin a impulz od mladých oratoriánů. Za to poslední velice děkuji. Jsem moc rád, že děti vnímají Oratoř jako vlastní prostor a nebojí se pořádat různé akce pro druhé.

V pátek 12. června se sešlo 17. jezdců na koloběžkách, aby poměřili svoje síly. Ve spolupráci s předním českým jezdcem Markem Rathouským jsme odjeli skvělé závody s minimem zranění, skvělou muzikou a fotbálkem.

Pro změnu v úterý 23.6. jsme nechali prostor skateparku původním obyvatelům. Sedm statečných skejťáků spolu závodili v jedné kategorii v klasických disciplínách: hippiejump, volná jízda, best trick na radiusu, best trick na flatu a další. Velké dík patří Petrovi Nyklovi - skejťákovi, který u nás v Oratoři začínal, vyrostl tu a dnes předává zkušenosti zase těm mladším jezdcům.

Na obou závodech jsme spolupracovali ještě z pracovníky z Vrtule, kteří nejen, že donesli fotbálek, ale hlavně se všemi pěkně pokecali a zvali do klubu.

Už bývá tradicí, že Adam a Matěj pořádají turnaj ve stolním tenise pro děti z Oratoře. Postupně toho mají na starosti víc a víc. Tentokrát si poradili se skvělým plakátem, pravidla byla dopředu sepsána a tak nic nebránilo tomu, aby se smečovalo a podávalo na 3 stolech a vítěz si odnesl putovní pohár.

Díky všem dětem za tu parádní jízdu, moc jsme si to užili. Vy si pro změnu užijte prázdniny, dávejte na sebe pozor a 1. září se těšíme naviděnou.

Adam Nedvídek

PS: během léta vám sem hodíme pár fotek, jak se máme na táborech. Jako první budou ale fotky na našem instagramu: oratorkobylisy