Benefice

Benefice pro Salesiánské středisko mládeže - Cyklus Klíč k srdci         text-vedle-logo.jpg

Pokud máte zájem a chcete dostávat informace o našich benefičních akcích včas, napište požadavek na e-mail: spackova@sdb.cz, informace Vám budou zaslány na Váš e-mail s předstihem.

Rezervace, informace a vstupenky na benefice: spackova@sdb.cz/ tel: 734 648 946.
Vstupenky na benefice, pokud není uvedeno jinak, jsou prodávány na recepci Salesiánského centra každý všední den od 8 - 20 hod. (Adresa: Kobyliské nám. 640/11, Praha 8 - Kobylisy, stanice metra C - Kobylisy)

Foto z benefic v roce 2022 zde:

Špačkův rodinný koncert, benefice pro Ukrajinu
Večer přátel střediska

Číslo účtu pro platbu všech vstupenek na benefice

Číslo účtu veřejné sbírky: 

2501751397/2010 (Fio banka)

QR-kod-c-uctu-verejna-sbirka-1-.jpg

 

 

Aktuální informace k beneficím a dalším akcím pro veřejnost

Benefice soubor Aulos. Termín středa 23. listopadu 2022, 19.30 hod, kostel sv. Terezičky v Kobylisích, vstupné dobrovolné.

ford-transit-4-.jpgDobrovolné vstupné bude využito pro Salesiánské středisko mládeže na NÁKUP VELKÉHO AUTA 🚙 (devítimístný Ford transit), které bude sloužit dětem na odvoz materiálů, batohů na tábory, zásobování chaloupek a táborů, pro menší skupiny dětí na víkendovky apod. Bez auta se naše činnost neobejde a stávající auto je již bohužel v havarijním stavu.
Přispět na auto je možné na číslo účtu veřejné sbírky: 2501751397/2010 (Fio banka)
Pokud potřebujete potvrzení o poskytnutí daru, které slouží ke snížení základu daně, zašlete svůj dar na uvedené číslo účtu a vyplňte údaje v jednoduchém formuláři zde.
Všem dárcům srdečně děkujeme! ❤️

Leták ke stažení zde

AULOS-Plakat-A4-2022-11-23-02.jpg

Aulos-foto-v-jpg.jpg  IMG-0003.jpg

Aulos

     Jedinečný dechový soubor svého druhu, sestavený ze samých fléten, vznikl v roce 1991 spojením již existujících souborů profesora Václava Žilky (19. září 1924 Ostrava – 13. dubna 2007 Praha), hudebníka a pedagoga, který celý svůj život zasvětil hudbě, dětem a píšťalkám.

     Nejvíce na sebe upozornil veřejnost svými léčivými programy pro děti nemocnými astmatem. Ve své technice navázal na metodiku amerického lékaře Meyera Markse a výukou na zobcovou flétnu učil děti správnému dýchání. Touto metodou se nemoc u dětí výrazně zlepšovala.

     Prof. Žilka věřil, že děti potřebují ke svému správnému osobnostnímu vývoji nejen učitele, ale především rodiče, a tak se postupně vytvořil soubor složený z hrajících dětí a jejich rodičů někdy i prarodičů. Společná práce a vystupování přinášela krásné ovoce v utužování vztahů v rodinách, přispívala ke zlepšení zdraví dětí s onemocněním dýchacích cest a učila děti společenskému chování.

     Soubor Aulos v současné době stále pokračuje v započaté cestě prof. Václava Žilky pod vedením MUDr. Evy Čadkové a jejich společné muzicírování a vystupování sklízí nadšené ohlasy u obecenstva nejen v Čechách ale i v zahraničí. V průběhu více než třicetiletého působení vystoupil Aulos se svými flétničkami kromě mnoha koncertů v České republice i ve Francii na Mezinárodním hudebním festivalu v Belfortu, koncertoval v Lyonu, ve Vídni, v Drážďanech, v Bratislavě a také ve skotském Edinburghu. 

     Je obdivuhodné, co všechno dovedou společně vytvořit lidé různých věkových kategorií, pracující v mnoha rozdílných oborech (lékaři, profesoři, učitelé, ekonomové, studenti, děti), pokud se společně pustí do hraní na zobcové i příčné flétny.

Odkaz prof. Žilky tak zůstává stále živý ve společné hře, souzvuku, ve vnímání krásné hudby, v přátelství, které spojila radost ze společného muzicírování.