Benefice

Vánoční benefiční koncert
Ondřej Vrabec
a Smyčcové kvarteto českých filharmoniků
dne 12. prosince 2023 v 19.45 hod v kostele sv. Terezie, Praha – Kobylisy 

Peta-Peta-plakat.png

 

Rezervace vstupenek: spackova@sdb.cz nebo 734 648 946, pevná linka 283 029 311. 

  • Prodej vstupenek bude zahájen od 1. listopadu 2023 na recepci Salesiánského střediska mládeže ve všední dny.
  • Recepce je otevřená od 8.00 – 20.00 hod.
  • Délka koncertu: 60 minut bez přestávky
  • Můžete se těšit na krásné skladby pro sólovou hornu a smyčcové kvarteto. Solo na hornu zahraje solohorsnista a dirigent České filharmonie Ondřej Vrabec a smyčcových partů se ujmou členové České filharmonie - Magda Mašláňová, Milan Vavřínek, Josef Špaček a Jan Šimon. Uslyšíte skladby W. A. Mozarta, F. Schuberta, A. Dvořáka, K. Hoffmeistera ad.
  • Ceny vstupenek jsou v různém cenovém rozpětí, dle rozestavěných míst v kostele.

Informace o platbě:

Rezervované vstupenky je nutné zaplatit hotově nebo převodem na č. ú. veřejné sbírky: 2501751397/2010 do 30. listopadu 2023. Po tomto datu budou nezaplacené vstupenky vráceny opět do prodeje pro další zájemce. 

  • Platba vstupenek – možná dvěma způsoby:

                    1) Platba v hotovosti – na recepci Salesiánského centra, Kobyliské nám. 640/11, 182 00 Praha 8 – Kobylisy, každý všední den od 8–20 hod od 1. 11. 2023. 

                    2) Platba převodem – postup:
                        Pokud se rozhodnete pro platbu převodem, nejprve zadejte Vaši rezervaci dle plánku níže na této stránce na e-mail: spackova@sdb.cz nebo 734 648 946, 283 029 311. Pokud Vám rezervaci potvrdíme, provedete platbu, nejpozději do 30. listopadu 2023 na č. ú. 2501751397/2010. Do zprávy pro příjemce, prosím, uveďte své jméno, počet vstupenek a písmeno V, abychom mohli platbu identifikovat.

Ceny vstupenek dle plánku na webu zde: https://strediskokobylisy.cz/benefice

  • Vyzvednutí vstupenek

v případě, že platíte vstupenky převodem, je možné je vyzvednout kdykoliv po zaplacení na recepci Salesiánského centra (nejdříve ale od 1. listopadu 2023) nebo v den koncertu před koncertem přímo na recepci Salesiánského centra. Vstupenky budou připraveny v obálce na Vaše jméno.

  • Storno
    Vstupné za zakoupené vstupenky se nevrací.

90 % ze vstupného bude věnováno na činnost s dětmi a mládeží v Salesiánském středisku mládeže.

 Na benefičním koncertě se představí jako sólohornista Ondřej Vrabec a již dobře známé Smyčcové kvarteto českých filharmoniků. Společně s těmito skvělými hudebníky můžete prožít nezapomenutelný předvánoční večer plný krásných melodií.

Ondřej Vrabec (1979) je nevšední osobností české hudební scény. Po více než čtvrtstoletí úspěšně rozvíjí uměleckou dráhu jako oceňovaný dirigent, ostřílený sólohornista České filharmonie, vyhledávaný komorní hráč, respektovaný pedagog hlavního oboru na Akademii múzických umění v Praze a nově též jako šéfdirigent Karlovarského symfonického orchestru.

Je absolventem Pražské konzervatoře (prof. B. Tylšar, V. Válek, H. Farkač, M. Němcová, M. Košler) a Akademie múzických umění v Praze (prof. R. Eliška, J. Bělohlávek, F. Vajnar a další). Studium si doplnil četnými mistrovskými kurzy (např. London Master Classes, Hornclass, Francouzsko - Česká hudební akademie), nejcennějším impulzem pro formování uměleckého přístupu mu byla dlouhodobá koncertní spolupráce s elitou světové dechové školy (S. Azzolini, M. Bourgue), v oblasti dirigování pak umělecká podpora významných světových dirigentských osobností (Sir John Eliot Gardiner, Benjamin Zander, Jiří Bělohlávek aj.). Ondřej Vrabec je držitelem titulu absolutního vítěze v soutěži konzervatoří v Ostravě, několik dalších laureátských titulů získal jako komorní hráč (Concertino Praga, Chomutov, soutěž Mozartovy obce aj.). V prvním ročníku Mezinárodní dirigentské soutěže Hanse von Bülowa 2021 získal druhou cenu a Zvláštní cenu, třetí cenu si odnesl z první Mezinárodní dirigentské soutěže Arthura Nikische 2020. Čestná uznání poroty vybojoval též v dirigentských soutěžích Pražské jaro 2007 a Tokio 2015. Na první židli skupiny lesních rohů České filharmonie usedl ještě před složením maturity ve svých 17 letech. Více o Ondřeji Vrabcovi zde: https://www.ondrejvrabec.com/cs/

Smyčcové kvarteto českých filharmoniků bylo založeno v roce 1992. Od svého vzniku uskutečnilo kvarteto řadu úspěšných koncertů doma i v zahraničí a je pravidelně zváno do Japonska. V roce 2023 se uskutečnilo již 13. turné. Kromě tradičního kvartetního repertoáru soubor hodlá nadále pokračovat v popularizaci a špičkové interpretaci známé i neznámé, vážné i nevážné, ale vždy krásné hudby u nás i v zahraničí.

                                                                                           

Benefici podporuje MČ Praha 8. 

UMC-Praha-8.jpgPlánek kostela pro výběr vstupenek

 

 

Benefice pro Salesiánské středisko mládeže - Cyklus Klíč k srdci         text-vedle-logo.jpg

Pokud máte zájem a chcete dostávat informace o našich benefičních akcích včas, napište požadavek na e-mail: spackova@sdb.cz, informace Vám budou zaslány na Váš e-mail s předstihem.

Rezervace, informace a vstupenky na benefice: spackova@sdb.cz/ tel: 734 648 946.
Vstupenky na benefice, pokud není uvedeno jinak, jsou prodávány na recepci Salesiánského centra každý všední den od 8 - 20 hod. (Adresa: Kobyliské nám. 640/11, Praha 8 - Kobylisy, stanice metra C - Kobylisy)

Benefice v roce 2022

Špačkův rodinný koncert
Benefice pro Ukrajinu
Večer přátel střediska

Benefice v roce 2023

Špačkův rodinný koncert
Večer přátel střediska
Petr Špaček - solo koncert

Číslo účtu pro platbu všech vstupenek na benefice

Číslo účtu veřejné sbírky: 

2501751397/2010 (Fio banka)

QR-kod-c-uctu-verejna-sbirka-1-.jpg