Benefice

AULOS

Co možná nevíte, soubor AULOS založil v roce 1991 prof. Václav Žilka. Byl to skvělý hudebník a pedagog, který celý svůj život zasvětil hudbě, dětem a píšťalkám. Nejvíce na sebe upozornil veřejnost svými léčivými programy pro děti nemocnými astmatem. Ve své technice navázal na metodiku amerického lékaře Meyera Markse a výukou na zobcovou flétnu učil děti správnému dýchání. Touto metodou se nemoc u dětí výrazně zlepšovala. Dříve Žilkovi bydleli v Kobylisích a pan profesor dokonce v Kobyliském kostele vedl pěvecký sbor, do kterého jako malý kluk údajně chodil i Karel Gott.
Včerejší vystoupení Aulosu tedy bylo i trochu symbolické, neboť se jej účastnila i 98-mi letá paní Žilková a viděla, že odkaz jejího manžela stále žije.
Foto z koncertu zde.


Benefice soubor Aulos. Termín středa 23. listopadu 2022, 19.30 hod, kostel sv. Terezičky v Kobylisích, vstupné dobrovolné.

ford-transit-4-.jpg Dobrovolné vstupné bude využito pro Salesiánské středisko mládeže na NÁKUP VELKÉHO AUTA 🚙 (devítimístný Ford transit), které bude sloužit dětem na odvoz materiálů, batohů na tábory, zásobování chaloupek a táborů, pro menší skupiny dětí na víkendovky apod. Bez auta se naše činnost neobejde a stávající auto je již bohužel v havarijním stavu.
Přispět na auto je možné na číslo účtu veřejné sbírky: 2501751397/2010 (Fio banka)
Pokud potřebujete potvrzení o poskytnutí daru, které slouží ke snížení základu daně, zašlete svůj dar na uvedené číslo účtu a vyplňte údaje v jednoduchém formuláři zde.
Všem dárcům srdečně děkujeme! ❤️


Leták ke stažení zde

AULOS-Plakat-A4-2022-11-23-02.jpg

  IMG-5017.JPG IMG-5032.JPG

Aulos

     Jedinečný dechový soubor svého druhu, sestavený ze samých fléten, vznikl v roce 1991 spojením již existujících souborů profesora Václava Žilky (19. září 1924 Ostrava – 13. dubna 2007 Praha), hudebníka a pedagoga, který celý svůj život zasvětil hudbě, dětem a píšťalkám.

     Nejvíce na sebe upozornil veřejnost svými léčivými programy pro děti nemocnými astmatem. Ve své technice navázal na metodiku amerického lékaře Meyera Markse a výukou na zobcovou flétnu učil děti správnému dýchání. Touto metodou se nemoc u dětí výrazně zlepšovala.

     Prof. Žilka věřil, že děti potřebují ke svému správnému osobnostnímu vývoji nejen učitele, ale především rodiče, a tak se postupně vytvořil soubor složený z hrajících dětí a jejich rodičů někdy i prarodičů. Společná práce a vystupování přinášela krásné ovoce v utužování vztahů v rodinách, přispívala ke zlepšení zdraví dětí s onemocněním dýchacích cest a učila děti společenskému chování.

     Soubor Aulos v současné době stále pokračuje v započaté cestě prof. Václava Žilky pod vedením MUDr. Evy Čadkové a jejich společné muzicírování a vystupování sklízí nadšené ohlasy u obecenstva nejen v Čechách ale i v zahraničí. V průběhu více než třicetiletého působení vystoupil Aulos se svými flétničkami kromě mnoha koncertů v České republice i ve Francii na Mezinárodním hudebním festivalu v Belfortu, koncertoval v Lyonu, ve Vídni, v Drážďanech, v Bratislavě a také ve skotském Edinburghu. 

     Je obdivuhodné, co všechno dovedou společně vytvořit lidé různých věkových kategorií, pracující v mnoha rozdílných oborech (lékaři, profesoři, učitelé, ekonomové, studenti, děti), pokud se společně pustí do hraní na zobcové i příčné flétny.

Odkaz prof. Žilky tak zůstává stále živý se společné hře, souzvuku, ve vnímání krásné hudby, v přátelství, které spojila radost ze společného muzicírování.