Benefice

Poslední únorový den (28.2.2022) proběhla v Městské knihovně v Praze benefice - Špačkův rodinný koncert - na činnost s dětmi a mládeží v Salesiánském středisku mládeže v Kobylisích. Děti budou díky této benefici podpořeny částkou 110 000,- Kč. Za nabídnutá CD Josefa Špačka byla podpořena i Ukrajina částkou 20 000,- Kč. Srdečně děkujeme všem, kteří se benefice zúčastnili a všem, kteří tímto způsobem pomáhají.

V pátek 11. března 2022 se konal v kostele sv. Terezičky v Kobylisích benefiční koncert Na pomoc Ukrajině. Původně měla účinkovat na koncertě Špačkova sourozenecká sestava, ale jelikož Petr Špaček náhle onemocněl, Špačci flexibilně změnili program a k účinkování přizvali skvělého klavíristu Stanislava Gallina. Stanislav v současné době působí na HAMU v Praze jako odborný asistent na katedře klavírní spolupráce. Na pomoc Ukrajině se vybrala částka 39 372,- Kč a 10 Euro. Dále 8 110,- Kč bylo na koncertě z prodeje svíček, které vyrobila Katka Jelínková, věnováno na pomoc ubytovaným Ukrajinským dětem a maminkám v Salesiánském centru. Všem, kteří se koncertu účastnili děkujeme za jejich dary. Děkujeme i všem účinkujícím a Katce za dar z prodaných předmětů.

Foto zde.

Ve středu 23. 11. 2022 se konal v kostele v Kobylisích benefiční koncert, na kterém vystoupil flétnový soubor AULOS. Co možná nevíte, soubor AULOS založil v roce 1991 prof. Václav Žilka. Byl to skvělý hudebník a pedagog, který celý svůj život zasvětil hudbě, dětem a píšťalkám. Nejvíce na sebe upozornil veřejnost svými léčivými programy pro děti nemocnými astmatem. Ve své technice navázal na metodiku amerického lékaře Meyera Markse a výukou na zobcovou flétnu učil děti správnému dýchání. Touto metodou se nemoc u dětí výrazně zlepšovala. Dříve Žilkovi bydleli v Kobylisích a pan profesor dokonce v Kobyliském kostele vedl pěvecký sbor, do kterého jako malý kluk údajně chodil i Karel Gott. Včerejší vystoupení Aulosu tedy bylo i trochu symbolické, neboť se jej účastnila i 98-mi letá paní Žilková a viděla, že odkaz jejího manžela stále žije.

Foto z koncertu zde.