Benefice - Smyčcové kvarteto českých filharmoniků

Kvarteto-CF.jpg

Srdečně Vás zveme na benefiční koncert

Smyčcové kvarteto českých filharmoniků

11. února 2020, 19 hod, Salesiánské divadlo

Rezervace je možná kdykoliv na e-mail: spackova@sdb.cz

      tel: 283029311, 734648946Mirek-Sekera.jpg

Více o kvartetu:

Smyčcové kvarteto českých filharmoniků je složeno z hráčů České filharmonie. Magdalena Mašlaňová – 1. housle, Milan Vavřínek – 2. housle, Jan Šimon – viola, Josef Špaček – violoncello. V první polovině koncertu uslyšíte i jednoho z nejlepších českých klavíristů - Miroslava Sekeru. ( Ve filmu Miloše Formana "Amadeus" účinkoval jako malý Mozart).

Kvarteto bylo založeno v roce 1992 a uskutečnilo řadu úspěšných koncertů u nás i v zahraničí. Bylo pravidelně zváno do Japonska. Po generační výměně v roce 2011 se 1. houslí ujal koncertní mistr České filharmonie Josef Špaček jun., v současné době na tomto postu účinkuje zástupkyně koncertního mistra České filharmonie Magdalena Mašlaňová. 2. houslí se ujal Milan Vavřínek. V roce 2012 vydal soubor své první CD slavných melodií a v roce 2016 nové CD – Kytice nejkrásnějších melodií. Pravidelně každý rok na jaře kvarteto odlétá na turné do Japonska, kde se těší obrovskému zájmu japonského publika. Skladby, které kvarteto zařadilo do svého repertoáru, jsou především známé světové melodie a byly nahrány na přání japonských návštěvníků koncertů Smyčcového kvarteta českých filharmoniků.

Program:

Antonín Dvořák

Kvintet A dur pro klavír, dvoje housle, violu a violoncello, op. 81

Allegro, ma non tanto

Andante con moto (Dumka)

Molto vivace (Scherzo – Furiant)

Allegro (Finale)

 

--------------------- přestávka--------------------------------------------

 

Gioachino Rossini William Tell (předehra k opeře)

Hermann Necke Csikós Post

Claude Debussy La fille aux cheveux de lin

Emile Waldteufel Bruslaři

Franz von Suppe Hab' ich nur deine Liebe z opery Boccaccio

Ferenz Liszt La Campanella

Antonio Vivaldi Čtvero rořních dob – Jaro 1. Část

François Joseph Gossec Gavota

Zdeněk Fibich Poem

Astor Piazzolla Libertango

Johannes Brahms Uherský tanec č. 5 g moll

------------------------------------------------------------------------------------------------

Na koncertě vás čeká i malé překvapení a sice v podobě baletu.

K několika skladbám uvidíme i tanec v podání baletek z baletní školy TERPSICHORE Pavla a Pavlíny Ďumbalových

Jméno Terpsichoré v překladu doslova znamená "Těšící se z tance". A o to v naší baletní škole jde především - o radost z tance, pohybu, hudby ... a v neposlední řadě i o radost z výsledků.Baletní škola TERPSICHORE - Balet hrou ...  je určena všem dětem od 4 let, které nevydrží sedět a tančí i na melodii zvonění telefonu... :-) Je vedena profesionálními pedagogy (nikoli pouze lektory...) - emeritními výkonnými baletními umělci, proto se svými výsledky již několik let řadí mezi nejprestižnější v zahraničí, o čemž svědčí fakt, že se naši svěřenci na mezinárodních světových soutěžích každoročně umisťují na medailových pozicích ... Za největší úspěch této baletní školy ale zakladatelé a pedagogové považují přijetí jejich žačky Emmy Stráníkové, jako historicky první cizinky - již v 10-ti letech (!) - ke studiu na MGACH (Московская Государственная академия хореографии), neboli Baletní akademii Bolšovo Teatra v Moskvě (Bolschoi Ballet Academy).

Vstupenky

Ceny vstupenek jsou 300 Kč (sponzorská vstupenka) a 250 Kč (samostatná vstupenka). Na plánku divadla jsou vyznačena místa pro sponzorské vstupenky.

Dárek pro vás!

Vstupenky na Smyčcové kvarteto ČF můžete zakoupit i jako vánoční dárek a nabídnout svým blízkým mimořádný zážitek. Ti z vás, kteří zakoupí sponzorské vstupenky, obdrží zároveň s nimi i dárkovou obálku - perleťovou zlatou.

2 sponzor. vstupenky/1 obálka 

Prodej a rezervace

Vstupenky je možné zakoupit od 5. 11. 2019 od 19 hod v divadle, dále pak každý všední den na recepci Salesiánského centra od 9 do 20 hodin. Rezervace na e-mail: spackova@sdb.cz. Rezervované vstupenky je nutné zaplatit hotově nebo převodem na č. ú. veřejné sbírky 2701348797/2010 do 15. ledna 2020. Po tomto datu se nezaplacené vstupenky budou vracet zpět do prodeje.

Platba

Rezervované vstupenky je nutné zaplatit hotově nebo převodem na č. ú. veřejné sbírky 2701348797/2010 do 15. ledna 2020.

a) Platba v hotovosti

Od listopadu 2019 na recepci Salesiánského centra, Kobyliské nám. 640/11, 182 00 Praha 8 – Kobylisy, každý všední den od 9 do 20 hodin. Současně obdržíte i zakoupené vstupenky.

b) Platba převodem na účet
Pokud se rozhodnete pro platbu převodem, nejprve si ověřte Vaši rezervaci na e-mail: spackova@sdb.cz nebo telefonu 734 648 946, 283 029 311.

Pokud Vám rezervaci potvrdíme, provedete platbu na č. ú. 2701348797/2010.

Do zprávy pro příjemce, prosím, uveďte své jméno, počet vstupenek a písmena ČFS (sponzorská vstupenka) nebo ČFV (samostatná vstupenka), abychom mohli platbu identifikovat.
1 sponzorská vstupenka 300 Kč, 1 samostatná vstupenka 250 Kč.

Po zaplacení, prosím, napište krátkou zprávu o provedení platby na e-mail: spackova@sdb.cz

V případě, že platíte vstupenky převodem, je možné je vyzvednout kdykoliv po zaplacení na recepci Salesiánského centra nebo v den koncertu před koncertem přímo v Salesiánském divadle u našich dobrovolníků. Vstupenky budou připraveny v obálce na Vaše jméno.

Storno podmínky
Vstupenky je možné vrátit maximálně do 7 pracovních dní před datem plánovaného koncertu. Po tomto termínu již vstupenky nemohou být proplaceny a náhradníky nezajišťujeme!

Účel prostředků získaných beneficí

90 % ze vstupného bude věnováno na rekonstrukci vstupních prostor do Salesiánského centra. Informace zde: rekonstrukce vstupních prostor

Plánek divadla - ceny vstupenek

kvarteto-CF-planek-divadla-benefice-05112019-96dpi.jpg

Kvarteto-11022020-Plakat-A4-web-facebook-96dpi.jpg