Večer přátel střediska

Večer přátel střediska - úterý 22. ledna 2019. Večer na poděkování pro zvané hosty a členy Klubu přátel střediska - Vstupné zdarma. Pozvání přijde pro zvané hosty a přátele poštou nebo e-mailem v prosinci 2018.

Pokud ještě nejste v Klubu přátel střediska a chcete se také zapojit, prosím, vyplňte přihlášku zde: přihláška do Klubu přátel

Na Večeru přátel střediska vystoupí jazzový soubor Transitus Irregularis.

Jedním z iniciátorů vzniku uskupení Transitus Irregularis byl cembalista Filip Dvořák, hudebník pohybující se spíše v oblasti vážné hudby, s cílem získat více zkušeností s jazzem. Vznikl tak ansámbl, který svým složením a žánrovým zaměřením nemá v českých zemích obdoby, kromě cembala jej tvoří housle, kytara, violoncello a příležitostně i perkuse. Jádrem repertoáru jsou převážně kompozice kytaristy Miroslava Noska, houslistky Niny Marinové, Antonia Carlose Jobima, Thelonia Monka, či Charlie Parkera. Všichni členové souboru jsou vystudovanými hudebníky a většina z nich má stejně blízko k vážné hudbě i k hudbě jazzové či experimentální. Jan Keller je členem České filharmonie a zároveň účinkuje spolu s Miroslavem Noskem v originální jazzové kapele Noční optika. Nina Marinová působí ve dvanáctičlenném ansámblu wrgha POWU Orchestra, prezentujícím žánrově rozmanitou autorskou tvorbu. Cembalista Filip Dvořák spolupracuje především se soubory staré hudby, např. Collegium 1704 či Musica Florea a zabývá se také stavbou cembal. 

P3079040.jpg